Public Sector Day 2026



In een tijdperk van voortdurende verandering, druk en schaarste staat de publieke sector niet stil. Hoe kunt u als organisatie niet alleen meedraaien, maar ook excelleren in deze dynamische omgeving?

Wij nodigen u van harte uit voor de derde editie van onze EY Public Sector Day op donderdag 26 maart, die plaatsvindt in ons EY-kantoor in Diegem. Deze middag belooft een inspirerende ervaring te worden, met frisse ideeën, boeiende sprekers en waardevolle gesprekken met toonaangevende publieke leiders en experts.


Agenda

13u00 – 13u30 Welkomstkoffie

13u30 – 14u30 Panelgesprek: “Hoe kunnen we excelleren als overheidsorganisatie in volatiele tijden?”

We openen de namiddag met een panelgesprek waarin drie inspirerende vrouwelijke leiders uit de Vlaamse publieke sector hun visie delen op leiderschap, excellentie, innovatie en maatschappelijke druk:

  • Karen Donders — Directeur Publieke Opdracht, Talent & Organisatie, VRT
  • Patricia De Clercq — Administrateur-generaal, Agentschap voor Landbouw & Zeevisserij
  • Goedele Van der Spiegel — Administrateur-generaal, Agentschap voor Natuur en Bos

14u30 - 15u05 Inspiratiesessie 

  • Minder budget, toch excelleren?

Spreker: Axel Mathot — Coördinator Uitgaventoetsingen, Cellule Revue des Dépenses - Fédération Wallonie-Bruxelles
Met ervaring als Senior Policy Advisor bij de OESO rond spending reviews en public policy evaluation, en bij de studiedienst van de SERV, toont Axel hoe organisaties zelfs onder financiële druk veerkrachtig kunnen blijven presteren.

 

15u05 – 15u20 Koffie met gebak

15u20-17u00 Inspiratiesessies

  • Inspiratie uit Nederland – hoe zetten zij de toon in excellentie?
Spreker: Reza Tabatabaie — Spreker: Reza Tabatabaie - Sector lead business development - public sector - EY Nederland
Reza brengt inzichten uit zijn jarenlange werk bij de Nederlandse Rijksoverheid, onder meer als politiek adviseur van de Staatssecretaris van Financiën en als afdelingshoofd Financiën en Economie bij DG Koninkrijksrelaties, en toont hoe excellentie daar geen ambitie is maar de norm.

  • Digitale versnelling – Digitale strategie in Gent: Een strategisch kompas in tijden van besparingen, complexiteit en transitie’
Spreker: Jürgen Spanhove — Manager Digitale Strategie & Governance, District09 (Stad Gent)
Met meer dan twintig jaar ervaring binnen Stad Gent en de Vlaamse overheid toont Jürgen hoe digitale transformatie concreet, haalbaar en impactvol kan zijn.

  • Lokale slagkracht in volatiele tijden
Spreker: Wim Dries — Burgemeester van Genk, voorzitter van VVSG en Fluvius
Hoe blijft een lokaal bestuur robuust wanneer alles tegelijk verandert? Burgemeester Wim Dries vertrekt van die vraag en licht toe waarom lokale besturen ook in onzekere tijden moeten blijven excelleren. Hij gaat in op hoe steden en gemeenten die lat hoog kunnen houden in de praktijk: door scherp bestuur, sterke uitvoering en blijvende focus op wat er voor burgers echt toe doet.

17 – 17u30 Rondetafelgesprekken & netwerkdrink

  

Wie mag dit event zeker niet missen?
Leidend ambtenaren, beleidsmedewerkers en directieleden uit lokale besturen en de Vlaamse en Federale overheid.


Schrijf je nu in!
Datum: 26 maart 2026
Tijd: 13u00 - 17u30
Locatie: EY Diegem


Het evenement zal in het Nederlands plaatsvinden.